BFC Megvan a második győzelmünk!

Csapatunk a hétközi fordulóban az újonc MTE 1904 együttesét fogadta.

A vendé mosonmagyaróváriak agresszívan kezdték a találkozót, és nagy küzdelem alakult ki már az első 10 percben, igaz komoly helyzet nélkül.

Az első veszélyesebb szituáció a 13.percben történt: egy szabálytalanságát követően Czár tekert a kapu felé ballal egy jó szabadrúgást, de sikerült szögletre tisztázni.

A 17.percben megszereztük a vezetést: Gréczi sarokrúgásába Elek csúsztatott bele, majd a labda a hálóban kötött ki (1:0).

A 36.percben egyenlített az MTE 1904: Czár szemben Czingráber szabálytalankodott, és jó szögből végezhettek el szabadrúgást. A sértett és Magasföldi állt oda, végül utóbbi a sorfal felett a felső sarokba tekert (1:1).

A szünet után nagyobb sebességre kapcsoltunk.

A 48,percben Farkas került a földre, de Gréczi továbbvitte a támadást, majd lövését Tarczy tornázta szögletre.

Az 55.percben újabb gólszerzési lehetőségünk adódott: Petneházi felívelését Berde stukkolta középre, ahol jó ütemben érkezett Elek, de az egyik vendég védő fejéről fölépattant a labda.

A 62.percben góllá érett az aktivitásunk: a jobb oldalon vezettünk támadást, amikor Nagy Dániel passzával jól lépett meg a védők mögött Petneházi, középre lőtt, ahol Elek érkezett a rövidre, a labda ide-oda pattogott Tarczy és Elek között, de végül támadónk bekotorta a játékszert (2:1).

A hátralévő félórában már nem alakult ki nagyobb lehetőség, így Elek duplája a végeredményt is jelentette.

BFC Siófok - MTE 1904 2:1 (1:1)

Vezette: Zierkelbach Péter (Georgiou Theodoros, Iványi István)

BFC Siófok: Tajti, Tamaskó, Szalai, Czingráber, Farkas, Nagy D., Gál (Nagy J. 85'), Berde, Gréczi, Petneházi (Kovács D. 75'), Elek (Kozma 89'). Vezetőedző: Goran Kopunovic

MTE 1904: Tarczy, Bohner, Koszó, Deák, Galambos, Schmatovich, Jasarevic (Kószás 62'), Magasföldi, Czár, Mayer (Horváth M. 80'), Darázs (Bartos 46'). Vezetőedző: Király József

Gólszerzők: Elek 2 (17', 62'), ill. Magasföldi (36')

Sárga lap: Czingráber (14'), Petneházi (39'), Gréczi (85'), Tamaskó (87'), ill. Darázs (30'), Bohner (37')

2016.10.14. 13:18