BFC ONLINE KÖZVETÍTÉS - DOROGI FC-BFC SIÓFOK

Csapatunk 13:30-kor kezd a Dorogi FC otthonában a Merkantil Bank NB II 15.játéknapján.

A mérkőzés játékvezetője Ducsai József lesz, asszisztensei Punyi Gyula és Márkus Péter, míg a tartalék játékvezető Mencsik László.

Megvannak az összeállítások:

Dorogi FC: Zima, Szellák, Mészáros, Szedlár, Vígh, Csató, Grabant, Bora, Szalai, Tomás, Faragó. Vezetőedző: Schindler Szabolcs. Cserék: Vajda, Nagyházi, Sitku, Berkó, Kovács D., Kamarás, Simon.

BFC Siófok: Balajcza, Fehér, Nagy D., Bévárdi, Elek, Hidvégi, Petneházi, Farkas, Lorentz, Gál, Opavszky. Vezetőedző: Varga Attila. Cserék: Kis T., Tamaskó, Szabó B., Szilágyi, Senic, Tóth B., Lázár.

Az időjárás nem túl közönségcsalogató, szeles, esős idő van a Buzánszky Jenő Stadionban.

Jobban, energikusan kezdte a találkozót a Dorog.

Az 5.percben egy lekészített labdát Mészáros lőtt el mintegy 18 méterről szemben a kapuval, de a labda jócskán fölément.

A 7.percben egy gyors baloldali bedobást követően Szedlár emelt át a hosszúra, de Vígh melléfejelt.

A 9.percben Szedlár cselezte be magát a 16-os baloldalán, majd keresztbe lőtt az ötösön belül, de nem volt érkező, így kiment a játékszer az alapvonalon.

A 17.percben Grabant beadásra készült balról, de az lecsúszott és kapura ment, amit végül Balajcza magabiztosan húzott le.

A 23.percben már komolyabb védenivalója akadt kapusunknak: Szedlár lőtt takarásból, de Balajcza védte ezt is.

A 28.percben egy jobb oldali támadás végén Petneházi passzolt Bévárdihoz, aki okosan megpróbálni visszaemelni Petneházi elé, de az utolsó pillanatban a kiugró játékosunk elöl el tudták fejelni a labdát, pedig ebből ziccer lehetett volna.

A 32.percben Petneházi remek szabadrúgását Elek csúsztatta kapura, de a hazaiak hálóőre, Zima védett.

A 33.percben Tomás kapott sárga lapot a dorogi csapatból.

A 35.percben cserélt Varga Attila vezetőedzőnk: Opavszky helyére Szilágyi állt be.

Szünet következik, 0:0-val mentek az öltözőbe a csapatok.

A második félidőre cserél Schindler Szabolcs is: Vígh jött le, és Sitku folytatja a játékot.

A 47.percben egy szabadrúgást követően az előrehúzódó Fehér kapott labdát a jobb oldalon, beadását kifejelték a hazai védők, de Hidvégi elé, aki lövőhelyzetbe került, lövését azonban blokkolni tudták, így oda lett a lehetőség.

Az 50.percben megszereztük a vezetést! Elekkel szemben szabálytalankodtak a dorogiak, a szabadrúgáshoz Petneházi és Farkas állt oda, előbbi lőtte el jó szögből, és a hálóban landolt a labda (1:0)!

Az 53.percben centiken múlott, hogy növeljük előnyünket: Bévárdi szánta el magát lövésre, ami nem sokkal suhant el a kapufa mellett.

Az 56.percben kihasználta második cseréjét is a hazai csapat: Faragó helyett Simon lépett pályára.

A 62.percben Varga Attila is szerkezeti változásra szánta el magát: Nagy D. helyett Lázár állt be.

A 67.percben egyenlített a Dorog: egy gyorsan elvégzett bedobást követően Szedlár passzolt középre balról, ezúttal volt is érkező, Szalai kotorta a hálóba a labdát Hidvégi mellett (1:1).

A 72.percben fordítani tudott a Dorog: Szedlár végezhetett el szabadrúgást a baloldalról, jól tekerte kapura, és érintés nélkül jutott a kapunkba a játékszer (2:1).

A 73.percben Gál kapott sárga lapot csapatunkból.

A 74.percben ismét Szedlár okozott gondot: szép cselek után az alapvonalról középre passzolt laposan, de Balajcza lábbal ki tudta tolni a mezőnybe a labdát.

A 79.percben kényszerű csere következett csapatunknál: Gál jött le a pályáról, ránézésre is egész biztos, hogy eltörött a jobb kézfeje, valószínűsíthetően több helyen is. Jobbulást kívánunk játékosunknak!

A 81.percben cserélt a Dorog: a remek napot kifogó Szedlár helyére Nagyházi állt be.

Csapatunk megpróbál egyenlíteni: egy beadásra Zima úgy érkezett, hogy saját játékostársát, Csatót sem kímélte, és el tudta bokszolni a labdát.

3 perc hosszabbítást jelzett Mencsik László tartalék játékvezető.

A ráadásban a hazaiak birtokolják a labdát.

A 92.percben még adódott egy lehetőség: Bévárdi emelt középre jobbról, de Elek mellécsúsztatta a labdát.

Ducsai József lefújta a találkozót, amelyet hátrányból felállva fordított és nyert meg a Dorogi FC.

Dorogi FC – BFC Siófok 2:1 (0:0)

2017.10.29. 13:01