BFC ONLINE KÖZVETÍTÉS - WKW ETO FC GYŐR-BFC SIÓFOK

Kedves Szurkolóink!

17:00-kor kezdetét veszi a Merkantil Bank NB II 22.fordulója, ellenfelünk a WKW ETO FC Győr lesz. Az online közvetítés az oldal folyamatos frissítése mellett érhető el. Tartsanak velünk!

Megvannak a kezdőcsapatok:

WKW ETO FC Győr: Gyurákovics, Tajthy, Koszó, Pongrácz, Magasföldi, Beliczky, Daru, Szabó L., Vadász, Szabó B., Debreceni. Vezetőedző: Szentes Lázár

BFC Siófok: Balajcza, Szilágyi, Fehér, Lorentz, Hidvégi, Farkas, Gál, Lázár, Nagy D., Bévárdi, Elek. Vezetőedző: Varga Attila

A mérkőzés játékvezetője Dr.Kovács Gergely, segítői Szalai Balázs és Király Zsolt. A tartalék játékvezető Gaál Ákos.

Varga Attila vezetőedzőnk ezen a találkozón nem számíthat Petneházi Márkra, aki 5 sárga lap miatt tölti eltiltását.

A mérkőzés előtt a csapatok 1 perces néma gyászszünettel adóztak Lázár Bence emléke előtt.

Már a 19.másodpercben helyzetbe kerültünk: Elek kapott egy labdát a 16-os előtt szemben a kapuval, de lövését blokkolni tudták.

A 2.percben Farkas bal lábas lövését tolta szögletre Gyurákovics.

A szöglet után nem szabadult fel a győri kapu, Gál emelt vissza jobbról, belenyúltak középen a győriek, így Fehér már nem tudta eltalálni a játékszert, mert az mögé érkezett, pedig nagy lehetőség lett volna.

A 8.percben jobb oldali kontrát vezetett a hazai csapat, a középre ívelt labdába Daru bökött bele, de a lehulló labda fölément.

A 14.percben Farkas volt harcos, áthámozta magát a védőkön a 16-os jobb oldalán, majd éles szögből ellőtte, de Gyurákovics védeni tudott.

A 17.percben Gyurákovics kipasszolt labdáját két védő között Nagy D. szemfülesen leleste, elindult vele befelé, majd a 16-osról ballal mellélőtt.

A 20.percben Magasföldi ívelt középre egy szögletet a balról, a tömörülésben a rövid oldalon belecsúsztattak a hazaiak, de sikerült az 5-ösön belül kivágni a kapura tartó labdát.

A 30.percben vitatható szituáció történt: ismét Farkas küzdött nagyot a labdáért majd az alapvonal előtt nem sokkal a védőjével együtt a földre borult – szinte biztos, hogy lerántották, de a 11-es elmaradt.

A 31.percben Farkas lövését védte Gyurákovics.

A 33.percben Elek lépett ki jó ütemben a jobb oldalon, betört a 16-oson belülre, de lövése mellésuhant a rövid kapufánál.

A 41.percben Tajthy kapott sárga lapot a WKW ETO FC Győr csapatából.

A 43.percben Farkas volt szokás szerint harcos, átcselezte magát Debrecenin, keresztbelőtt az alapvonalról, de nem volt érkező.

A 44.percben az előrehúzódó Szilágyi remek labdát kapott a jobb oldalon, jól ment el, beadása veszélyesen érkezett középre, de az egyik visszaérő győri védőről szögletre pattant a játékszer – nem sok hiányzott az öngólhoz, mert épphogy elment a kapufa mellett.

Vége az első félidőnek. Megérdemelt lett volna csapatunk vezetése, mert végig mi domináltunk, és nagy helyzeteink voltak.

A szünetben Szentes Lázár cserélt: Zamostny állt be Szabó L. helyett.

A 47.percben Fehér kapott sárga lapot csapatunkból. A megítélt szabadrúgást Magasföldi végezte el, de a sorfalon irányt változtatott és mellément a labda.

Az 56.percben újabb győri csere következett: Vadász helyett Rokszin lépett pályára.

Az 58.percben jobb oldali hazai kontra végén a középre tett labdát Daru pörgette kapura, de Balajcza védett.

1 perccel később Rokszin beadása szállt be balról, Zamostny fejese azonban mellément.

Nyom a WKW ETO FC Győr, döntésre akarják vinni a mérkőzést.

A 65.percben cserére szánta el magát Varga Attila vezetőedzőnk: Berde állt be a sokat dolgozó Lázár helyett.

A 68.percben Farkast állították meg szabálytalanul, ígéretes helyről, szemben a kapuval végezhettünk el szabadrúgást: Elek és Farkas állt oda, de a lövés a sorfalról mellépattant.

Röviddel később Nagy D. ívelt középre szabadrúgást a baloldalról, egy csúsztatás után átkerült a hosszúra, ahol a mezőny egyik legjobbja, Szilágyi érkezett, de föléemelt.

A 75.percben cserélt csapatunk: Nagy D. helyett Balázs folytatja a játékot.

A 76.percben megérdemelten megszereztük a vezetést! Farkas remek szólóval indult el a győri kapu felé, a 16-os baloldalán eltolta Gyurákovics mellett is, belőtte a kapu elé, a visszazáró Debreceni még valahogy belelépett a gólvonalon, de jött Elek és bekotorta a játékszert (0:1)!

A 80.percben kihasználtuk a harmadik cserelehetőséget is: új igazolásunk Lénárt lépett pályára Bévárdi helyett.

A 81.percben a Győr is cserélt: Pongrácz jött le, Szánthó állt be.

A hajrában még megpróbált egyenlíteni Szentes Lázár csapata: a legnagyobb lehetőség egy szabadrúgás volt a 85.percben mintegy 18 méterről: Dr.Kovács Gergely úgy látta, hogy a kapunak háttal álló Darut fogták. Magasföldi állt oda, de a sorfal felett mellélőtt.

3 perc lesz a hosszabbítás.

Okosan tartottuk a labdát az utolsó percekben, és így megtartottuk az egy gólos előnyt is!

Vége a találkozónak! Csapatunk megérdemelten, nagyot küzdve hozta el a 3 pontot Győrből a tavaszi nyitányon!

WKW ETO FC Győr – BFC Siófok 0:1 (0:0)

2018.02.25. 16:38