BFC Siófoki kiállítás, zalaegerszegi győzelem

Csapatunk vasárnap este a Zalaegerszeg otthonában lépett pályára.

A hazaiak jól kezdték a találkozót. A 7.percben Szappanos hosszú kirúgásánál kivártak a védőink, Tajti kimozdult a kapujából, Daru pedig átfejelte fölötte a labdát a hálóba (1:0).

A 13.percben egy jobb oldali beadást követően ismét Daru fejelhetett kapura, de a labda mellément.

A 23.percben növelte előnyét a Zalaegerszeg: Babati jobb oldali szabadrúgását középen megcsúsztatták, a hosszún érkező Deutsch pedig a léc alá vágta a labdát (2:0).

Az első ígéretes szituációnk a 25.percben adódott: Nagy Dániel indult el lendületesen a hazai kapu felé, lövése azonban fölément.

A 35.percben megszereztük a reményt keltő szépítő gólt: Futó lövése a védőkről lepattant, Gál csapott le rá, jobbról középre gurított, és a rövidre érkező Gréczi a felső sarokba lőtt (2:1).

A gólt követően villámgyorsan 10 főre fogyatkozott csapatunk: Radványi játékvezető Futónak mutatta fel a piros lapot, mert visszakönyökölt ellenfelének, mely ítélet nagyban befolyásolta a mérkőzés kimenetelét.

A hazai csapat a 42.percben megszerezte a harmadik gólt: Gottfried elé került a labda a 16-osunkon belül, majd ballal kilőtte a hosszú alsó sarkot (3:1).

A szünetben csapatunkban Tamaskó állt be Nagy Richárd helyére.

A második játékrész elején Daru fejelhetett kapura tisztán Gottfried beadását követően, de Tajti bravúrral védett.

A 67.percben Forgács beállította a végeredményt: az ex-siófoki védő egy baloldali szögletet követően a hosszú oldalon átvette a labdát, ráfordult, és az alsó sarokba visszalőtt (4:1).

A 73.percben Bedi lövését hárította Tajti, majd pár perccel a vége előtt Kozmát ugratta ki jó ütemben Gál a védők között, de az utolsó pillanatban szögletre mentettek a hazai védők.

ZTE FC - BFC Siófok 4:1 (3:1)

Vezette: Radványi Ádám (Vígh-Tarsonyi Gergő, Kovács II Gábor)

ZTE FC: Szappanos, Villám, Forgács, Króner, Deutsch, Patvaros, Végh (Bedi 58'), Gottfried (Fujsz 77'), Szakály (Hegedűs 83'), Babati, Daru. Vezetőedző: Csató Sándor

BFC Siófok: Tajti, Czingráber, Szalai, Berde (Nagy J. 72'), Farkas, Nagy D., Gál, Futó, Gréczi, Petneházi (Kozma 65'), Nagy R. (Tamaskó 46'). Vezetőedző: Goran Kopunovic

Gólszerzők: Daru (7'), Deutsch (23'), Gottfried (42'), Forgács (67'), ill. Gréczi (35')

Sárga lap: Szalai (43')

Kiállítva: Futó (37')

2016.10.14. 12:52