BFC Hiába a jó hajrá, nyert a Szolnok

Csapatunk a Merkantil Bank NB II 12.fordulójában a Szolnoki MÁV FC együttesét fogadta a Siófok Városi Stadionban.

A találkozó biztatóan indult, az első negyed órában a mi játékunk érvényesült.

A 8.percben Nagy Dániel passzolt Gréczihez, ballábas lövésében azonban nem volt erő, így Molnár-Farkas védeni tudott.

Sokáig nem adódott helyzet egyik csapat előtt sem, aztán következett a 31.perc: Pintér jobb oldalról tekert középre egy szabadrúgást, Papp Szilárd pedig két ember között a hálóba fejelt (0:1).

A félidő hátralévő részében is a mezőnyküzdelem volt jellemző.

Farkas baloldali felfutásai jelentettek veszélyt: az egyik ilyen szituációnál jól cselezett befelé, de lövése fölément.

A második játékrész első momentuma a vendégeké volt: az 52.percben Pantovic végezhetett el szabadrúgást szemben a kapuval, de lövése elsuhant a felső sarok mellett.

A másik oldalon a 65.percben Petneházi állította le a labdát hasonló helyzetben Berki buktatását követően, azonban az ő próbálkozása is mellément.

Csapatunk próbált egyenlíteni, de a legnagyobb helyzetek az utolsó 10 percre maradtak.

Petneházi felívelt szabadrúgásába Berki csúsztatott bele, a labda Mogyorósi elé került, de nem találta el jól ballal a játékszert, lövését így Molnár-Farkas a gólvonal előtt lábbal védte.

Röviddel később Petneházi szöglete után a labda Czingráber elé került a vendégek 16-osánál, azonban fölébombázott.

A végén még Kovács Dávid egalizálhatott volna, amikor Berki passzolt ki jobbra, a beívelést követően pedig fiatal játékosunk fejelt kapura, azonban Molnár-Farkas ezúttal is védett, így maradt a végeredmény a 0:1.

BFC Siófok - Szolnoki MÁV FC 0:1 (0:1)

Vezette: Farkas Ádám (Kelemen Péter, Szert Balázs)

BFC Siófok: Tajti, Tamaskó, Mogyorósi, Czingráber, Farkas N.,  Elek, Gál, Kozma (Berki 61'), Petneházi, Nagy D. (Kovács D. 74'), Gréczi. Vezetőedző: Goran Kopunovic.

Szolnok: Molnár-Farkas, Csirmaz, Papp, Tóth B., Dedics, Berdó, Kenderes, Tóth L. (Rokszin 46'), Pintér (Balogh M. 89'), Magyar, Pantovic (Olasz 81'). Edző: Balogh Pál.

Gólszerző: Papp (31')

Sárga lap: Czingráber (34'), illetve Csirmaz (80')