BFC ONLINE KÖZVETÍTÉS - BFC SIÓFOK-NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC

Csapatunk 17:00-kor kezd a Nyíregyháza Spartacus FC ellen a Révész Géza utcai stadionban.

A mérkőzés játékvezetője Böcskei Balázs, asszisztensei Bertalan Dávid és Hofbauer Roland. A tartalék játékvezető Dolnegó Bálint lesz.

Megvannak az összeállítások:

BFC Siófok: Balajcza, Fehér, Nagy D., Bévárdi, Elek, Hidvégi, Petneházi, Farkas, Lorentz, Gál, Opavszky. Vezetőedző: Varga Attila. Cserék: Kis T., Kozma, Szabó B., Szilágyi, Kiss B., Balogh B., Lázár.

Nyíregyháza Spartacus FC: Jova, Fodor, Kártik, Rezes, Pekár, Kesztyűs, Kónya, Kelemen, Csilus, Farkas M., Dragoner. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás. Cserék: Megyeri, Sinanovic, Rudolf, Hinora, Bajzát, Papp, Forró.

A 20.percben a vendégek végezhettek el szabadrúgást jó szögből egy szabálytalanságot követően. Pekár eltekerte a labdát a sorfal fölött, de Balajcza oldalra tolta a lövést.

A 29.percben Fodor kapott sárga lapot a Nyíregyháza együtteséből.

A 43.percben szép támadást vezettünk: egy labdaszerzést követően Bévárdi okosan passzolta ki jobbra a labdát Elekhez, aki középre ívelt, Farkas érkezett és futtából lőtt, de a játékszer elsuhant a kapufa mellett.

1 percet hosszabbít Böcskei Balázs.

Az első játékrészben nem sok helyzet alakult ki. Nagy mezőnyküzdelem volt a jellemző, de a védelmek magabiztosak voltak mindkét oldalon.

A második félidő vendég helyzettel indult: a 48.percben Kónya ívelt középre a jobb oldalról, Kesztyűs jött a beadásra, de kapásból mellélőtt.

Az 50.percben nem sok hiányzott, hogy megszerezzük a vezetést: Gál volt harcos a vendég 16-os előterében, megküzdött a labdáért, áthámozta magát a védőkön, majd ballal lőtt, de Jova kapufára tolta a játékszert, ahonnan azonban nem a hálóba pattant, a védők pedig felszabadítottak.

Az 56.percben a Nyíregyháza játékosa, Farkas M. részesült sárga lapos figyelmeztetésben.

Az 58.percben egy baloldali támadás végén Csilus elég fejelték le a labdát, de fölélőtt.

Cserélt egyúttal Lucsánszky Tamás: Csilus helyére Rudolf érkezett, míg Dragonert Hinora váltotta.

Röviddel később Rezes került lövőhelyzetbe a 16-osunkon belül, de Balajcza hárítani tudott.

A 63.percben ismét Jova bravúrjára volt szükség, hogy ne szülessen meg a siófoki vezetés: egy remek támadás végén Nagy D. ívelt be egy tökéletes labdát a jobb oldalról, Elek fejelte kapura, de a vendégek kapusa ebbe is bele tudott nyúlni.

A 71.percben Petneházi végzett el a jobb oldalról szabadrúgást, élesen belőtte a kapu elé, de mindenki lemaradt róla az ötösön belül.

A 75.percben Rudolf jó szögből leadott szabadrúgását Balajcza védte.

A 78.percben ismét Rudolf volt a főszereplő: egy bedobásunkat követően megszerezték a vendégek a labdát a 16-osunk előtt, Rudolf ment le az alapvonal felé, belőtte keresztbe veszélyesen, de szerencsére nem volt érkező.

A 79.percben Bévárdi kapott csapatunkból sárga lapot reklamálásért.

A 81.percben megérdemelten megszereztük a vezetést: Farkas baloldali beadására Nagy D. jött a hosszún, visszatette Petneházi elé, aki a felső sarokba lőtt (1:0)!!

A 83.percben kihasználta utolsó cserelehetőségét a Nyíregyháza: Kónya helyett Bajzát állt be.

A 89.percben cserélt Varga Attila vezetőedzőnk: a sokat küzdő Elek helyett Lázár lépett pályára.

3 perc hosszabbítást mutatott fel Dolnegó Bálint tartalék játékvezető.

Teljes offenzívába kezdett a Nyíregyháza: szabadrúgás és szöglet is veszélyt jelentett a kapunkra, még Jova is előrejött, de Balajcza lehúzta a labdát, és higgadtan feküdt rá.

A 91.percben újabb siófoki csere következett: a remekül játszó Bévárdi helyére Balogh B. érkezett.

A 93.percben jött az utolsó cserénk: a jobb oldalon sokat dolgozó Nagy D. helyére Kozma állt be.

Már letelt a 3 perc, de még mindig jöhetett egy vendég szöglet, amit ezúttal is sikerült jól levédekezni!

Vége a mérkőzésnek! Megérdemelten győztük le a Nyíregyházát jó játékkal, nagy küzdeni akarással!

Végeredmény: BFC Siófok – Nyíregyháza Spartacus FC 1:0 (0:0)

2017.10.22. 16:44